Instagram Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

Instagram, dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alıyor ve pek çok kişinin bildiği gibi fotoğraf ve video paylaşmaya imkan sağlıyor. Instagram üzerinde aktif olarak vakit geçiren kullanıcıların merak ettiği detaylardan bir tanesi de Instagram hesap gizleme nasıl yapılır konusudur. Aslında çok da zor olmasa da pek çok kişi Instagram üzerinden hesap gizlemenin nasıl yapılacağını bilmemektedir. Peki açık hesap ve kapalı hesap ne anlama gelmektedir, sizler için detaylı bir şekilde açıklayalım.

Açık ve Kapalı Hesap Ne Demektir?

Instagram pek çok kişinin gün içerisinde erişim sağladığı bir sosyal medya platformu olmakla beraber, bu platformlarda açık ve kapalı hesaplar bulunmaktadır. Açık hesap tercih etmeniz durumunda, Instagram kullanıcılarının hepsi sizi kolayca bulabilmektedir. Fotoğraflarınız ve hikaye paylaşımlarınız dışarıya açıktır ve bu durum pek çok kişi tarafından da güvensiz bir durum olarak nitelendirilebilmektedir. Kapalı hesap ise yalnızca izin verdiğiniz yani arkadaşlarınızın sizin fotoğraf ve videolarınızı görmesi anlamına taşımaktadır.

Hesabı Kapatmak

Hesabınızı gizliye almak aslında çok basit bir şekilde ayarlardan yapılabilmektedir. Ayarlar ve hesap gizliliği seçeneğini tıkladığınızda ekranda görülen ok ile hesabınızı açık ve kapalı olarak değiştirmeniz mümkündür. Özellikle kendinizi güvensiz hissediyorsanız, bu durum tercih edilebilmektedir. Çünkü açık hesaplar herkesin erişimine açıktır ve fotoğraflarınız da çalınabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir