İnternet Olmasaydı Ne Olurdu

İnternet olmasaydı ne olurdu sorusu birçok kişinin aklına gelmektedir. Bu soru aslında temelde çok fazla hayatımızda yer almasıyla ilgilidir.

Kurumsal Açıdan İnternet Olmaması

İnternetin en büyük faydaları iletişimi kolaylaştırması nedeniyle kurumlarda görülmektedir.  İşleyişte hızı artıran internet eğer olmasaydı telefon odaklı iletişim olurdu ve süreç daha yavaş işlerdi. Ayrıca birçok firma sistemini internet üzerinden yönetiyor ve bu da ayrı bir katkı sağlayan bölüm. İnternetin olmaması birçok işin manuel devam etmesinde etkili olurdu.

Yani günümüzde internet kurumlar açısından bir zorunluluk gibi de denebilir.  Yazılım ve ağ bağlantısı ile yürüyen çok önemli sistemler bulunuyor. Bunların olmaması birçok işin aksaması ve engellenmesi demek…

Bireysel Açıdan İnternet Olmaması

Bireysel açıdan internetin olmaması neleri beraberinde getirirdi dendiğinde, öncelikle sosyal medya, mail gibi iletişim yollarının kalkacağını belirtmek gerekir. Yani başkalarının hayatlarını sosyal medyadan dikizlemek diye bir kavram olmazdı. Ayrıca sadece kişisel hayattaki şeyleri göstermek için ek çaba da olmazdı.

Ayrıca sadece tek bir site üzerinden dünyanın öbür ucundaki kişilerle iletişime geçmek uzun zaman alırdı. Yani daha manuel yöntemlere devam edilirdi ve bu kadar hızlı iletişim mümkün olmazdı.

Bilgi Çöplüğü Olmazdı

Bilgi çöplüğü günümüzün en önemli sorunlarından biri ve en temel kaynakları da internet denebilir. Sadece izlenmesi, görüntülenmesi veya reklam amacı birçok gereksiz bilgiye maruz kalınıyor. İnternet olmasaydı bu kadar bilgi yanlışı da doğru gibi kabul edilmezdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir